
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.8 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 2.65 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 2.35 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 500.709277 mg |
| Frequency | 175 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 16 mA |
| Number of Circuits | 8 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 4.8 ns |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 19.6 ns |
| High Level Output Current | -16 mA |
| Low Level Output Current | 16 mA |
| Logic Function | D-Type, Flip-Flop |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Max Frequency | 75 MHz |
| Number of Input Lines | 3 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
Stock: 28
Distributors
pcbx
Unit Price$0.73766
Ext.Price$0.73766
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.73766 | $0.73766 |
| 10 | $0.53497 | $5.34970 |
| 25 | $0.48360 | $12.09000 |
